Valentín v Benátkach od 34 eur spiatočne!

Valentín v Benátkach od 34 eur spiatočne!
5 (100%) 1 vote

Valentín v Benátkach od 34 eur spiatočne!

Chcete zobrať svoju lásku na romantické miesto? Skúste napríklad Benátky. So spoločnosťou Ryanair sa teraz na trase Budapešť – Benátky zamilujete ešte viac. Cena spiatočnej letenky je totiž od 34 eur.

Mesto Benátky patrí medzi najromantickejšie miesta na svete. Ak si letenky stihnete kúpiť na februárový termín, určite nepremeškajte známy karneval. 24.februára sa na námestí Svätého Marka predstavia masky od výmyslu sveta. Volo dell´Aquila začne presne na obed, teda o 12.

Mesto Benátky sa často nazýva aj mestom vody. Vďaka svojej jedinečnosti sú Benátky zapísané aj do svetového dedičstva UNESCO. Benátky sa rozdeľujú do 6 štvrtí, pričom medzi najatraktívnejšiu patrí štvrť San Marco. Ak okrem romantiky zatúžite aj po spoznávaní mesta odporúčame vám pozrieť si aspoň tieto pamiatky:

  • Baziliku San Marco, kde uvidíte ako sa prelínal vplyv Západu a Východu.
  • Dóžecí palác nachádzajúci sa v spomínanej štvrti San Marco. Tento palác pochádzal z 9.storočia, avšak dnešná podoba je zo 14.storočia. Palác v minulosti slúžil pre vládcov Benátok.
  • Most Ponde di Rialto. Tento most patrí medzi najfotografovanejšie mosty na svete. Zaujímavý je tiež most Ponte dell’Accademia, ktorý je z roku 1854 a jeho konštrukcia je z dreva.
  • Kampanila, v originále Campanile di San Marco, čiže zvonica sv. Marka. Vysoká 98,6 metra stojí oddelene od Baziliky sv. Marka. Jej základy stoja od roku 912.

Pri potulkách mestom sa prejdite po úzkych uličkách, ktoré lemujú pestrofarebné fasády domov. Dajte si však pozor, pretože niektoré sú také úzke, že tade prejde len eden človek. No a na záver dňa, pri západe slnka nezabudnite na prevezenie sa Gondolou.