Ryanair začína konkurovať cestovkám!

Ryanair začína konkurovať cestovkám!
5 (100%) 1 vote

Ryanair začína konkurovať cestovkám!

Nástup nízkonákladových leteckých spoločností skomplikovalo podnikanie mnohých európskych cestovných kancelárií. Nová služba od Ryanairu zachádza ešte ďalej.

Letecká spoločnosť Ryanair sa rozhodla, že začne svojím zákazníkom ponúkať aj služby z oblasti cestovného ruchu. Nová služba sa bude volať Ryanair Holidays, pomocou ktorej si ľudia vyskladajú okrem letenky aj celý zájazd.

Nízkonákladová spoločnosť tak ponúkne letenky, viaceré možnosti na ubytovanie a ľudí dokonca odvezie priamo až do hotela. Novinka sa začne testovať na britskom a nemeckom trhu. Má byť zameraná pre klientov, ktorí chcú ísť napríklad k moru, no nechcú využívať drahé cestovné kancelárie, no zájazd si sami nevedia zorganizovať. „Zmenili sme cestovanie lietadlom po Európe a teraz zmeníme trh so zájazdmi,“ povedal šéf marketingu Rynairu Kenny Jacobs. Ryanar chce konkurovať hlavne cenami leteniek. Jacobs povedal, že ľudia platia za zájazdy strašne veľa. Komplexné služby od leteckého dopravcu by tak mali znížiť ceny zájazdov až o 10 percent. Dnes si ľudia vedia zostaviť zájazd podľa svojich predstáv a je lacnejší, ako keby si ho kúpili u cestoviek. Ušetriť sa dá aj na tom, v akom období si ľudia zájazd kupujú.

Aerolinky už dávnejšie ponúkajú svojím zákazníkom možnosť kúpiť si ku letenkám aj ubytovanie, avšak táto služba bude teraz súčasťou kompletného balíčka. Zájazdy budú poistené proti úpadku, ako vyžaduje britské právo.To znamená, že v prípade, že by došlo napríklad ku krachu hotela, letecká spoločnosť bude garantovať, že za čo si  zaplatili aj dostanú a tak sa o nich postará.

Ryanar prichádza so službou iba niekoľko rokov po easyJete. Avšak na rozdiel od konkurencie stavili na komplexnejšie služby. Už teraz sa Ryanar spojil so španielskou cestovkou Logitravel a poskytovateľom ubytovania World2Meet.

Spoločnosť sa okrem iného zahráva aj s myšlienkou bezplatných leteniek. Ako povedal šéf firmy Michael Olrealy, pri bezplatných letenkách by sa dalo zarábať len na doplnkových službách.

Nuž sami sme zvedaví ako sa bude novej službe dariť. A možno čoskoro si dovolenku pri mory poskladáme s Ryanair Holidays aj my na Slovensku.