Ryanair bude lietať z Krakova do Lúrd !

Ryanair bude lietať z Krakova do Lúrd !
3 (60%) 2 votes

Ryanair bude lietať z Krakova do Lúrd!

Najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair bude od konca marca 2017 lietať z Krakova do francúzskych Lúrd. . Cena spiatočnej letenky sa pohybuje od 100 eur. Lietať sa bude v intervaloch 2krát za týždeň a to v nedeľu a vo štvrtok. Odlet z Krakova bude vo štvrtok o 17:05 hodiny a v nedeľu o 7:40 hodiny. Z Lúrd do Krakova sa poletí vo štvrtok o 20:15 a v nedeľu o 10:50 hodiny. Let potrvá približne 2 a pol hodiny. O pohodlie cestujúcich sa okrem posádky postará Boeing  s kapacitou 189 miest.

O výhodnom spojení hovorili zástupcovia leteckej spoločnosti a regiónu vo Francúzsku priamo v Prešove. Letecké spojenie odprezentovali ako nové a výhodné spojenie aj pre obyvateľov východného Slovenska. O linke do Lúrd sa v minulosti uvažovalo priamo z Popradu, avšak ekonomicky výhodnejšie je spojenie s Krakovom. Východniari však nemusia smútiť, pretože cesta autom do Krakova trvá približne 2 a pol hodiny, čo je prijateľný čas.

Nová linka bude mať pozitívny vplyv aj pre francúzske mesto Lurdy. Primátorka mesta Jossete Bourdeu sa vyjadrila, že nové spojenie je príležitosť ak do Lúrd pritiahnuť novú klientelu a taktiež sa spríjemní cesta pútnikov, ktorí do mesta cestovali niekoľko dní autobusom či vlakom. Jossete chce aby sa Lurdy stali akousi základňou pre výlety. Chce ukázať, že mesto nie je len jaskyňa zjavenia prípadne bazilika, ale, že ide o mesto v podhorí Pyrenejí, kde sa návštevníkom otvoria nádherné scenérie. Nové letecké spojenie vítajú aj cirkevní predstavitelia, ktorí vyjadrili presvedčenie, že sa posilní náboženský turizmus.

Ak tak chcete Lurdy navštíviť na začiatku spustenia linky, poponáhľajte sa s kúpu leteniek, ktoré sa veľmi rýchlo predávajú.