Nový rok plný zážitkov!

Nový rok plný zážitkov!
Ohodnoťte článok

Nový rok plný zážitkov!

Dali ste si do nového roka predsavzatie viacej cestovať? So spoločnosťou Ryanair to bude hračka.Rok 2017 je len na začiatku, no vy si už teraz môžete kúpiť letenky na vaše cestovateľské zážitky. Najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair totiž ponúka akciové letenky napríklad do:

Rím od 26 eur. Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma. Aj ta vaša môže začať práve tu. Večné mesto je krásne nie len počas letných prázdnin. Rím patrí medzi najkrajšie mesto na svete a určite si získa aj Vás. Prejdite sa po Španielskom námestí, navštívte Pantheon, Koloseum, fontánu Di Trevi, z Námestia sv. Petra navštívte Baziliku sv. Petra a Vatikánske múzeum. Potom sa poprechádzajte úzkymi uličkami a nasávajte čaro Ríma, ktorý vám určite odhalí nielen spomínané pamiatky.

Brusel od 20 eur. Brusel sa často nazýva aj hlavné mesto Európy a to vďaka sídlu Európskej únie. Inak je Brusel mesto ležiace v strede Belgicka na širokej rovinke. Mesto svojím návštevníkom ponúka množstvo pamiatok a zaujímavosti. My spomenieme napríklad Európsky parlament, často domácimi nazývaný aj krabica syru. Pravdepodobne za to môže jeho novodobý tvar. Inak ide o monumentálnu budovu EÚ parlamentu. Za zmienku stojí aj Kráľovský palác nachádzajúci sa v centre mesta. Ak vás unaví jeho prehliadka, oddýchnite si v príjemnom parku hneď pred palácom. Veľkej obľube sa teší aj Manneken Pis, teda soška cikajúceho chlapca, ktorý sa objaví takmer v  každom fotoalbume turistov. Za poslednú zmienku stojí aj Grand Place – nádherné námestie v srdci Bruselu láka každoročne turistov z celého sveta. Námestie Grand´ Place patrí k najkrajším námestiam Európy. Najstaršou stavbou je gotická Radnica. V blízkosti sa nachádza aj spomínaný palác.

Girona od 40 Eur. Mesto sa dostalo do povedomia turistov najmä pri cestovaní do Barcelony, ktorá je vzdialená len 92 kilometrov. Avšak aj toto univerzitné a historické mesto má svoje čaro. Rozkladá sa na brehoch rieky Onyar a Ter. Ponúka množstvo pamiatok, v širšom okolí však aj letoviská s peknými plážami. V meste sa nachádza taká pamiatka ako najširšia jednoloďová gotická katedrála na svete. Je ňou katedrála Panny Márie. Začala sa stavať už v 11. storočí a dokončená bola až v 18 storočí. Cez mesto sa presuniete niekoľkými mostmi. Avšak jeden z nich i keď nie je celkom romantický je predsa len výnimočný.  Jeho autorom je totiž Gustav Eiffel, ktorý ho postavil tesne predtým ako začal stavať najznámejšiu vežu Eiffelovku. V minulosti bol v Girone čulý život židovskej komunity, ktorý skončil v roku 1492 vyhostením Židov z Katalánska. Dnes je pre turistov lákadlo prehliadka zachovalého židovského geta a cintorín.

Norimberg od 20 eur. Ten kto niekedy vstúpil do Nemecka určite súhlasí stým, že sa pred ním otvoril nový svet. Odlišná kultúra, architektúra ale aj strava sa čoraz viac stali lákadlom pre turistov. Ak ste ešte v Nemecku neboli, ako prvé navštívte práce Norimberg – určite neoľutujete. Mesto je kultúrne centrum Franska a po Mníchove patrí medzi druhé najväčšie mesto Bavorska. Historické centrum tvorí známy Norimberský hrad spolu so zachovalými mestskými hradbami, ktoré sa nachádzajú na severnej hranici centra mesta. Na prelome 15.-16. storočia v meste pôsobil slávny rodák, maliar Albrecht Dürer, ktorému je venované múzeum, blízko ktorého je slávna socha králika navrhnutá podľa známeho Dürerovho obrazu. V Norimbergu nájdete skoro všetko, čo v ostatných svetových metropolách . Luxusné butiky, značkové obchody, módne reťazce. Všetko máte na pešej zóne priamo v centre mesta.

Spoločnosť Ryanair ponúka aj mnoho iných akciových leteniek do obľúbených miest a destinácií. My sme vám priniesli len zopár z nich.