Chcete pracovať pre Ryanair? Nebude to také jednoduché!

Chcete pracovať pre Ryanair? Nebude to také jednoduché!
4.7 (93.33%) 3 votes

Chcete pracovať pre Ryanair? Nebude to také jednoduché!

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair patrí medzi najväčšie letecké spoločnosti v Európe. Spoločnosť v roku 2015 zamestnávala viac ako 9500 pracovníkov po celej Európe, z toho väčšinu zamestnancov tvoria Letušky/Stewardi.

Nábory letušiek/Stewardov pre spoločnosť Ryanair od roku 2007 vykonáva personálna agentúra Etage. Táto práca ponúka množstvo zaujímavých výhod ako napríklad:

  • Čistý plat od 1,200 eur.
  • Letenky za zvýhodnené ceny
  • Po úspešnom absolvovaní školenia garancia pracovnej zmluvy na 3 roky.
  • Možnosť rýchleho kariérneho postupu atď.

Dostať sa však do tímu spoločnosti nie je také jednoduché ako viacerí očakávajú.

Spoločnosť na výberovom konaní začína s kontrolou udanej výšky v prihláške. Ryanair príma pracovníkov menších ako 188 centimetrov a väčších ako 157 centimetrov. Ak napriek tomu chce niekto na výške podvádzať, všetko sa prejaví dodaním uniformy. Primeraný vek sa pohybuje medzi 20 až 25 rokov. Ženy majú oblečené sukne ku kolenám, krátku bielu blúzku a modré sako. Muži majú tmavé sako a tmavé ponožky. Ak sa vám podmienky na prijatie pozdávali, až teraz začnú skutočné komplikácie.

Hmotnosť uchádzačov musí byť primeraná. Samozrejmosťou je úplná absencia tetovania na odhalených miestach. Ohľad sa neberie ani vtom prípade, ak by ste chceli tetovanie prekryť šatkou či make-upom, prípadne dlhým rukávom. Uchádzač musí vedieť plávať nezvisle 20 metrov. Ten kto chce pracovať pre spoločnosť by mal byť ochotný žiť v zahraničí. No a nakoniec prichádza bod, ktorý býva pre mnohých najťažší a to znalosť angličtiny. Tá sa preveruje dvoma písomnými testami zameranými na gramatiku a písaním textu na danú tému. Nakoniec je každý uchádzač postavený pred dialóg so zamestnancom spoločnosti – samozrejme v angličtine.

Tých, ktorých podmienky na prijatie neodradili, môžu poslať svoj životopis na info@etga.sk. V prípade, že slpníte základne podmienky, dostanete mail o ďalších krokoch. Ak uspejete aj na výberovom konaní, je potrebné prejsť 6 týždňovom školení (v angličtine). Najbližšie takéto školenie sa uskutoční 14. februára 2017 v Bratislave.

Ten, kto si neverí svojimi schopnosťami z anglického jazyka, môže za maximálnu cenu 79 eur absolvovať prípravný kurz priamo v Bratislave. Termín kurzu je spravidla 14 – 15. januára 2017.

Ak sa rozhodnete začať svoju kariéru v pozícií Letuška/Steward, úprimne vám želáme úspech a možno sa raz stretneme na palube spoločnosti Ryanair.

 

 Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress