Cestovanie s malými deťmi

Cestovanie s malými deťmi
Ohodnoťte článok

Tento článok sme pripravili pre všetkých rodičov, ktorí chcú cestovať so svojími deťmi s Ryanairom. 

 

Dieťa do 2 rokov ( 8 dní až 23 mesiacov )

Pre dieťa do 2 rokov je cena letenky vždy 20 € bezohľadu na trasu a tarif. V cene letenky je aj možnosť  prepravy kočiara v podpalubí.  S kočiarom je treba ísť až k nástupu do lietadla kde ho od Vás prevezme pracovník Ryanairu a následne ho dostanete hneď po vystúpení z lietadla.  Zároveň však nemáte žiadny nárok na príručnu batožinu . Dieťa do 2 rokov nemá taktiež vlastnú sedačku ale sedí  na kolenách rodiča prípadne inej dospelej osoby . Ako má dieta sedieť a ako ho zapútať sa dozviete pred každým letom na palube od personálu lietadla.

 

Dieťa nad 2 roky

Pre všetky deti na dva roky je nutné kúpiť letenku ako pre dospelého ( adult ) .

 

Dôležitou informáciou je, že dieťa do 16 rokov nemôže cestovať samé bez sprievodu dospelej osoby !  Pre všetky deti do 16 rokov platí, že pokiaľ nemajú vlastný OP alebo pas, tak stačí aby boli zapísané v pase rodiča.   Preto je nevyhnutné aby ste rezervovali letenky pre maloletých spolu s plnoletou osobou, inak Vám systém neumožní urobiť online check-in. Ak ste už rezervovali letenku samostatne, je nevyhnutné zavoláť do call centra a zlúčiť rezerváciu s inou, na ktorej je dospelá osoba.

 

 Tehotné ženy 

Tehotné ženy môžu cestovať do 28 týždna tehotenstva bez potvrdenia od doktora. Od 28 do 36 týždňa je potrebné mať tzv.  „fit to fly“ potvrdenie od doktora o tom, že tehotenstvo je bezproblémové. Dokument, ktorý treba potvrdiť nájdete TU. Potvrdenie musí byť dátované najviac dva týždne od plánovaného dátumu letu.  Po 36 týždni nieje možné letieť.