Bratislava – Berlín za 9,99.

Bratislava – Berlín za 9,99.
5 (100%) 1 vote

Objavuj Berlín z Bratislavy teraz od 9,99 eur.

Nízkonákladová spoločnosť Ryanair pripravila zľavu na letenky do hlavného mesta Nemecka. Druhé najľudnatejšie mesto v Európe teraz môžeš pohodlne navštíviť priamo z Bratislavy. Letenky do 10 eur sú k dispozícií takmer celý február a marec. (rezervácie tu)bez poplatku alebo v Slovenčine tu  (rezervácie tu)  + poplatok za rezerváciu

Mesto Berlín je známe pre jeho rozmanitú architektúru, nočný život, festivaly, ale aj súčasné umenie. Mesto vám ponúkne množstvo pamiatok, kultúru a mnoho zaujímavých miest. No a vďaka prepracovanej infraštruktúre a verejnej doprave sa dostanete do každého kúta mesta. Čo sa tu teda oplatí vidieť?

Múzeá, z ktorých najznámejšie sú Egyptské múzeum, Pergamonské múzeum a najväčšie Židovské múzeum v Európe. Zaujímavé miesto je tiež Checkpoint Charlie, známy hraničný prechod, ktorý spája dve časti Berlína. Tento prechod vznikol ešte počas studenej vojny, kedy ho mohli prekročiť len významní diplomati. V súčasnosti je táto brána zachovaná a slúži ako atrakcia pre turistov. Tí, ktorí stihnú navštíviť Berlín počas Turíc, nezabudnite sa napojiť do sprievodu Karnevalu kultúru. Uvidíte tak sprievod s približne 1,5 milióna účinkujúcich. Pekným miestom je aj hrad Charlottenburg, ktorý bol postavený na prelome 17 až 18 storočia. Vďaka jeho romantickej atmosfére je vyhľadávaným turistickým miestom a ročne ho navštívi niekoľko tisíc návštevníkov. Nezabudnuteľný výhľad na Berlín a okolie zažijete z Televíznej veže. Veža s výškou 360 metrov ponúka okrem vtáčej perspektívy aj reštauráciu s terasou, kde si za pekného počasia môžete vychutnať dobrý obed a kávu. No a posledný tip je pre milovníkov vody. V meste sa totiž nachádza Tropical Island s rozlohou 66.000 m2. Krytý tropický ostrov vám ponúka piesočnú pláž, skvelú vodu, tropické rastliny, bary a relax.