AKCIA! BRATISLAVA –RÍM, spiatočne za 57 eur.

AKCIA! BRATISLAVA –RÍM, spiatočne za 57 eur.
3.5 (70%) 2 votes

AKCIA! BRATISLAVA –RÍM, spiatočne za 57 eur.

Uži si letný Rím teraz s priamo z Letiska Bratislava v termíne od 7.6- 14.6 len za 56, 98 eur so spoločnosťou Ryanair.

Pri rezervácií by ste sa mali poponáhľať, pretože zostáva už len pár voľných miest. Normálna cena leteniek na toto obdobie totiž  býva okolo 70 eur a viac!

REZERVÁCIA TU:

Ak sa rozhodneš navštíviť jedno z najstarších miest, určite neoľutuješ. Mesto je totiž plné pamiatok a histórie. Staňte sa nachvíľku Rimanom a objavte čaro, ktoré v sebe večné mesto skrýva. Nebudeme písať aby ste nezabudli navštíviť Vatikán, Koloseum a podobné notoricky známe pamiatky. Skúsime vám ponúknuť niečo, čo by ste podľa nás mali v meste vidieť a skúsiť a nie je to až tak preplnené davom turistov.

  • Jedlo – pomaly v každej reštaurácií vás budú lákať na pizzu a panini. Skúste však ochutnať niečo z domácej kuchyne. Napríklad Puntarelle- šalát z čakanky, Scaloppine alla romana, teda teľacie s čerstvými artičokmi. Nezabudnite na Trippu, tradičné rímske jedlo. Ide o držky.
  • Ulica Campo de´Fiori – miesto kde sa nachádza azda najväčšie množstvo barov a nočných klubov určených na zábavu. Napriek tomu, že vo väčšine týchto podnikov musíte zaplatiť vstupné, určite to neoľutujete.
  • Nákupy na ulici Via Cola di Rienzo – ide o miesto, kde sa dajú kúpiť pomerne lacnejšie veci ako napríklad v známej štvrti Via del Corso. Ak však chcete naozaj zažiť nákupnú horúčku, vydajte sa do Castel ROmano, ktorý je vzdialený asi 20 kilometrov od Ríma. Ide o outlety, kde sú ceny značkových tovarov lacnejšie aj o polovicu.
  • Rímske leto – Od júna do septembra je Rímske leto (Estate Romana) sprevádzané letnými festivalmi, Rím ožije koncertmi a letným kinom.
  • Cintorín Capuchin – bizarné a makabrózne kaplnky cintorína, kde je akákoľvek dekorácia od rámov na obrázky, po svietniky vyrobená z ľudských kostí.
  • pahorok Pincio – výhľad na katedrálu sv. Petra je neuveriteľný. Elegantný park je populárny pre víkendové prechádzky – passagiata.
  • Trastevere – skutočná rímska štvrť s matkami a ich kočíkmi, klebetiacimi miestnymi a stratenými turistami.